Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Timișoara, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Timișoara, au efectuat, pe 19 noiembrie 2025, două percheziții domiciliare în județul Timiș, într-o anchetă privind trafic de droguri și operațiuni ilegale cu substanțe psihoactive.
Din cercetări a reieșit că, pe parcursul anului 2025, două persoane ar fi procurat, deținut, manipulat și vândut diferite cantități de canabis (drog de risc), CMC – cunoscut și sub denumirea de „cristal”, cocaină (droguri de mare risc) și produse psihoactive 4BMC.
Audierile persoanelor vizate se desfășoară la sediul D.I.I.C.O.T. Timișoara, iar acțiunea s-a desfășurat cu sprijinul jandarmilor Grupării Mobile de Jandarmi Timișoara.
























