Social

Căţel căzut în fosa septică, salvat de pompieri

„Astăzi am salvat un suflet!” – acesta este mesajul transmis, marţi, de pompierii de la ISU Timiș.

Este vorba despre un cățel care a căzut în această dimineață într-o fosă septică și stăpâna acestuia a solicitat ajutorul pompierilor pentru a reuși să-l scoată în siguranță.

Pompierii s-au chinuit minute bune pentru a salva cățelul din cauza spațiului îngust de aproximativ 35 cm, nepermițându-le salvatorilor să intre după el.

„Micuțul patruped a ajuns în siguranță la stăpâna lui și acest lucru ne aduce o adevărată bucurie și satisfacție. Nu este pentru prima dată când pompierii timișeni salvează un cățel, dar fiecare suflet ajutat contează pentru noi”, au mai transmis salvatorii.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*