Liderul Consiliului Judeţean Timiş, Călin Dobra, vine cu vești excelente legate de lărgirea la patru benzi a sectorului de drum județean Timișoara(DN69) – Sânandrei, tronson care va avea și pistă de biciclete.
„Iată, unul dintre angajamentele pe care mi le-am luat în fața cetățenilor, la dezbaterea publică din toamna lui 2019, prinde contur. Proiectul este inclus pe lista de investiții a Consiliului Județean Timiș, de anul acesta. Dacă toate lucrurile merg bine, anul acesta putem scoate la licitație execuția lucrărilor”, a precizat Dobra.























