Sport

Poli Timișoara rămâne pe ultimul loc ”sigur” din play-out, după egalul de la Mediaș. Vezi clasamentul!

Poli Timișoara a reușit să-și păstreze poziția a cincea în clasamentului play-out-ului Ligii I de fotbal, după ce a remizat, scor 1-1, la Mediaș, cu Gaz Metan.

Alb-violeții conduși de pe banca tehnică de Leo Grozavu au obținut un punct pe terenul celor de la Gaz Metan Mediaș, la capătul unui meci care a avut parte de un arbitraj cel puțin confiz din partea arbitrului de centru George Găman. Golurile partidei au fost marcate târziu, pe final de meci, mai întâi de ”găzarul” Joao Diogo, în minutul 83, pentru ca Ciucur să restabilească egalitatea pe tabelă în minutul 88. La capătul acestei partide, Poli Timișoara a înregistrat 14 etape fără victorie.

Ca urmare a acestui punct adus din deplasarea de la una dintre cele mai slabe echipe, Poli rămâne deasupra ”liniei”, însă a intrat cât se poate de ”bine” în lupta pentru evitarea retrogradării.