Universitatea de Vest din Timișoara a fost prezentă la Colegiul Național „Constantin Diaconovici Loga” din Timișoara prin conferința Politețea și inteligența obiectelor. Recursul la metoda „Belle Epoque”, ce a avut-o drept invitată pe îndrăgita autoare Ioana Pârvulescu. Ca de fiecare dată, conferința a fost moderată de criticul literar timișorean Mircea […]
























