Social

Polițiști timișeni pe podium la campionatul național de hand to hand fighting

În perioada 10–12 mai, în orașul Slănic Moldova, județul Bacău,  s-a desfăşurat Campionatului Naţional de Hand to Hand Fighting.

În cadrul acestui campionat, Inspectoratul de Poliție Județean Timiș a fost reprezentat de:

  • Agent Șef de politie Zuzac Claudiu – Sorin din cadrul Poliției Municipiului Lugoj, care a obținut locul I la categoria de +100 kg;
  • Agent de politie Cuzman Ioan Florentin din cadrul Secției 5 Rurale Belinț, care a obținut locul II la categoria de 80 kg;
  • Agent Șef Principal de poliție Dejica Dorel din cadrul Secției 5 Rurale Belinț, care a obținut locul III la categoria de 85 kg;
  • Agent Șef Principal Ciocoiu Marius- șeful Postului de Poliție din Moșnița Nouă, care a obținut locul III la categoria de +100 kg;

De asemenea polițiștii timișeni au obținut locul II la competiția pe echipe.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*