În perioada 10–12 mai, în orașul Slănic Moldova, județul Bacău, s-a desfăşurat Campionatului Naţional de Hand to Hand Fighting.
În cadrul acestui campionat, Inspectoratul de Poliție Județean Timiș a fost reprezentat de:
- Agent Șef de politie Zuzac Claudiu – Sorin din cadrul Poliției Municipiului Lugoj, care a obținut locul I la categoria de +100 kg;
- Agent de politie Cuzman Ioan Florentin din cadrul Secției 5 Rurale Belinț, care a obținut locul II la categoria de 80 kg;
- Agent Șef Principal de poliție Dejica Dorel din cadrul Secției 5 Rurale Belinț, care a obținut locul III la categoria de 85 kg;
- Agent Șef Principal Ciocoiu Marius- șeful Postului de Poliție din Moșnița Nouă, care a obținut locul III la categoria de +100 kg;
De asemenea polițiștii timișeni au obținut locul II la competiția pe echipe.
























