Utile

Fără apă la robinete pe mai multe străzi din Calea Șagului

Joi, 25 iunie, între orele 8-16, la intersecția Aleii Cutezătorilorcu strada Ana Ipătescu se va executa o conectare de conducte.

Lucrările fac parte din „CL 13: Execuție rețele de apă și canalizare Timișoara Sud  – Lot 1” și pe durata lor se va întrerupe furnizarea apei pe strada Ana Ipătescu, Aleea Actorilorși Aleea Cutezătorilor. 

La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, recomandăm clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. Rugăm consumatorii să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*