Eveniment

Două incendii izbucnite în gospodării din Șemlacu Mare și Mașloc. Pompierii au intervenit rapid

Două incendii au izbucnit, vineri dimineață, în gospodării din localitățile Șemlacu Mare și Mașloc, însă intervenția promptă a pompierilor a împiedicat extinderea flăcărilor. În niciunul dintre cazuri nu au fost raportate victime.

Primul apel la 112 a fost înregistrat în jurul orei 08:30, semnalând un incendiu la o locuință din Șemlacu Mare. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Secției Deta, cu două autospeciale de stingere, sprijiniți de Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență Gătaia. La sosirea echipajelor, incendiul se manifesta într-o încăpere de aproximativ 20 de metri pătrați, afectând mobilierul și diverse materiale combustibile.

La scurt timp, în jurul orei 08:45, pompierii din Punctul de Lucru Pișchia au fost solicitați în comuna Mașloc, unde o anexă cu rol de afumătoare luase foc. Flăcările au cuprins și material lemnos aflat în apropiere. Și aici a intervenit Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență.

În ambele situații, intervenția rapidă a echipajelor a limitat pagubele, iar nicio persoană nu a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Pompierii continuă acțiunile pentru înlăturarea efectelor negative și urmează să stabilească cauzele probabile ale izbucnirii incendiilor.


Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*