Utile

Fără apă pe mai multe străzi din Timișoara

Miercuri, 16 iulie, între orele 9-15, la intersecția străzilor Vasile Cârlova și Câmpului se va executa o conectare de conducte.

Pe durata lucrărilor se va întrerupe furnizarea apei pe străzile Câmpului – între Vasile Cârlova și Cărpioarei -, Ioan Inocențiu Micu Klein, Garabet Ibrăileanu, Efta Botoca, Ion LucaBănățeanu, Achim Nica, Liviu Tempea, Ioan Alexandru, Vasile Crețu, Aurelia Fătu Răduțu, Mariana Drăghicescu și Ion Cristoreanu, iar pe strada Vasile Cârlova presiunea va fi scăzută.

La reluarea alimentării cu apă în regim normal este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. “Deoarece această perturbare va fi de scurtă durată, recomandăm clienților să nu folosească apa în scopuri menajere, până la limpezirea completă. Rugăm, de asemenea, consumatorii să ia măsuri de stocare a unor cantități de apă care să le acopere necesarul pe perioada anunțată”, au transmis reprezentanții Aquatim. 

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*