Sport

Semifinala Campionatului Național de Rugby dintre SCM Rugby USV Timișoara și Dinamo București

Universitatea de Stiințele Vieții RegeleMihai I din Timișoara a fost azi alături de echipa parteneră SCM Rugby USV Timișoara, pe stadionul Gheorghe Rășcanu din Timișoara, la semifinala Campionatului Național de Rugby dintre SCM Rugby USV Timișoara și Dinamo București.

Semifinală a fost câștigată de echipa gazdă, cu scorul de 13-10.

,, Astăzi, a câstigat publicul timișorean. Dedicăm această victorie tututor susținătorilor de rugby, sperăm ca și la finala din data de 10 decembrie 2022 avem același public minunat și pe Stadionul ,, Arcul de Triumf ’’din București. Echipa a fost senzațională, s-a dăruit la maxim’’, a declarat Borzaș Dănuț, manager SCM Rugby USV Timișoara.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*