Administrație

Flavius Roșu, prim vicepreședinte al ACOR Timiș

Primarul comunei Șag, Flavius Roșu este de azi prim vicepreședinte al Asociației Comunelor din România Filiala Timiș. Președinte a fost ales Marius Stoian, primarul comunei Birda.

Ședința a avut loc azi. În ACOR Timiș sunt 89 de primării membre, iar 13 membrii se află în Consiliul Director.

„Țin să mulțumesc colegilor primari, membri ai Consiliului Director al Asociației Comunelor din Romania Filiala Timiș pentru votul acordat astăzi, in vederea ocupării funcției de prim vicepreședinte al Asociației. Cât mai curând, lucrările de amenajare a sediului Asociației vor fi gata, Șagul urmând să devină gazda acestei importante instituții asociative.

Voi susține alături de colegii mei, indiferent de apartenența politica, programele pentru dezvoltarea colectivitatilor locale finanțabile prin fondurile nerambursabile ale UE sau din bugetul national. Aceste programe sunt esențiale in dezvoltarea armonioasa a României, pentru recuperarea decalajelor de dezvoltare intre judete si localități si pentru creșterea calității serviciilor publice la care sa aiba acces cetatenii, in special din mediul rural.

Voi milita pentru interesele obiective ale Asociației, atat din postura de prim vicepreședinte, cat si din calitatea de primar al comunei Sag”, a precizat Flavius Roșu.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*