Administrație

La Șag se derulează lucrări în valoare de 11 milioane de euro din bani publici

La Șag se derulează lucrări în valoare de 11 milioane de euro din bani publici
Adora Beauty

Deși trecem printr-o perioadă dificilă, iată că în comuna Șag primăria are simultan o serie de șantiere și lucrări importante  în derulare. Este vorba despre investiții publice realizate din fonduri europene, fonduri guvernamentale și locale, ce totalizează peste 11 milioane de euro. Canalizare, asfaltări, pietruiri, Centru Social-medical comunitar, Sediul Asociației Comunelor din România – Filiala Timiș, reabilitarea bisericilor, Sala de Sport sunt în acest moment șantiere deschise pe raza comunei de lângă Timișoara.

„Cu toată modestia, țin totuși să subliniez că niciodată până acum Șagul nu a beneficiat de acest efort investițional sincronizat. Mă bucură asta, pentru că aceste investiții vor da o altă față comunei noastre, iar dacă adăugăm la investițiile publice și cele câteva private, de mare anvergură, schimbarea va fi cu atât mai vizibilă și importantă. Investițiile de peste 32 de milioane de  euro, ce vin din sectorul privat, și cele 11 milioane de euro din sectorul public, vor reprezenta un aport consistent în creșterea economică și socială a comunei noastre, cu un impact direct în creșterea calității vieții șăgenilor. Și este cu atât mai important tot acest efort investițional în condiția în care bugetul local este de doar 1 milion de euro. Pregătim în acest acest moment și alte proiecte, ce vor prinde viață în anii ce vin!”, a transmis primarul comunei Șag, Flavius Alin Roșu.

Friends Arena

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*