Eveniment

Bărbat dat în urmărire pentru tâlhărie, depistat de polițiștii locali într-o stație de tramvai

Polițiștii locali din cadrul Biroului Transport Urban au depistat astăzi, în jurul orei 11.00, un bărbat dat în urmărire pentru săvârșirea infracțiunii de tâlhărie.

Individul a fost observat de polițiștii locali în stația STPT Traian, în timp ce intenționa să urce într-un tramvai. Aceștia l-au reținut imediat, în baza semnalmentelor puse la dispoziție de Inspectoratul Județean de Poliție Timiș în luna ianuarie a acestui an.

Bărbatul în vârstă de 32 de ani, are domiciliul în localitatea Girmata și era căutat fiind cercetat pentru comiterea infracțiunii de tâlhărie calificată. El a fost predat pentru continuarea cercetărilor polițiștilor din cadrul Biroului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Timiș.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*