Mai multe bunuri și documente ale Primăriei Pietroasa au fost evacuate de pompieri, după luni dimineață a izbucnit un puternic incendiu.
La sosirea echipajelor, flăcările se manifestau violent la acoperiș, pe o suprafață de 250 de metri pătrați, la o încăpere dar și la acoperișul unei anexe unde se aflau centrala termică și lemne.
La locul intervenției s-au deplasat trei autospeciale de stingere cu apă și spumă, o autospecială de lucru la înălțime, un echipaj SMURD, două autospeciale de serviciu și 17 pompieri.
Au fost evacuate parțiale o parte din bunurile primăriei și alte documente. Incendiul a fost stins după mai bine de trei ore, fără să fie înregistrate victime.
Cauza incendiului nu a fost stabilită încă, dar este posibil să se fi produs un scurtcircuit.
Foto: arhivă























