Pompierii de la ISU Timiș au fost solicitaţi, joi dimineaţă, la o intervenție. Un incendiu a izbucnit la o locomotivă a unui tren de călători, în gara Topolovățu Mare. Au fost detașate vagoanele. Nu sunt victime.
La locul intervenției s-a deplasat o autospecială de la Staţia de Pompieri Buziaș, un ofiţer şi patru subofiţeri.
























