Administrație

Peste 700 de muncitori mobilizaţi pe şantierul autostrăzii A1 Lugoj-Deva

Pe Lotul 4 al autostrăzii A1 Lugoj-Deva continuă eforturile antreprenorului de a finaliza lucrările. Pe șantier se desfășoară o gamă largă de lucrări, începând de la terasamente, structură rutieră, protecție anti-zgomot, lucrări la pasaje, la elementele de colectare și evacuare a apelor pluviale, relocarea rețelei de transport energie electrică aparținând Transelectrica etc.

Lucrări mai deosebite se desfășoară în zona dealului Șoimuș, unde se montează ancorele pentru plasele de susținere a taluzului de debleu, și la CIC Șoimuș, unde se montează acoperișul clădirii pentru materiale antiderapante și se fac lucrări edilitare.

Ca urmare a prezenței pe șantier a subantreprenorului de specialitate pe rețele electrice, Electromontaj Cluj, numărul persoanelor mobilizate în șantier este de peste 700.


Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*