Delegația de afaceri a CCIA Timiș a fost primită, ieri, 1 iulie, la sediul Ambasadei din Tokio, de către E.S. Ovidiu RAEȚCHI, Ambasadorul României, și de Ministrul consilier Adrian Ionescu. Diplomatul român a oferit informații utile despre particularitățile pieței nipone, despre cum se pot face afaceri în Japonia în contextul […]
Etichetă: tokio
Robu şi Diaconu, în delegaţie la Tokio
Primarul Nicolae Robu şi viceprimarul Dan Diaconu se află în delegaţie în capitala Japoniei, unde au diverse întâlniri. „Am fost onorați să fim primiți, eu și viceprimarul Dan Diaconu, însoțiți de consilierul ministerial pe probleme economice de la Ambasada României la Tokyo, Viorel Onel, de lideri importanți ai companiei YAZAKI. […]

























