Locuitorii satelor și orașelor unde există reţea de canalizare au obligaţia să se racordeze la aceasta, conform unui ordin al Ministerul Dezvoltării Regionale şi Administraţiei Publice. Toaletele din curte și fosele septice au fost interzise, iar cei care refuză să se branșeze la canalizare riscă amenzi usturătoare. Astfel, Garda de […]
























