Muzeul Revoluției, situat pe locul fostei Garnizoane, se va numi „Lepa Bărbat”, după numele primului martir al Revoluției din Decembrie 1989 de la Timișoara. Anunțul a fost făcut miercuri de către ministrul Culturii, Bogdan Gheorghiu, aflat în capitala Banatului, într-o vizită de lucru.“Îmi doresc ca acest muzeu să se numească […]
























