Universitatea de Vest din Timișoara a lansat, începând cu anul universitar 2024-2025, programul „Sâmbăta elevilor la UVT”, care constă în derularea de activități la sediul universității cu elevi din ciclul gimnazial, proveniți din categorii sociale vulnerabile, cu rezultate educaționale bune. Programul se derulează sub coordonarea conf.univ.dr. Theofild Lazăr și a […]
























