85 de aparate, destinate îngrijirii pacienților care au nevoie de oxigen suplimentar, au ajuns în spitalele din Timișoara implicate în lupta împotriva COVID 19. Concentratoarele de oxigen sunt necesare pacienților infectați cu noul coronavirus care dezvoltă simptome respiratorii moderat severe. Aparatele realizează o separare a oxigenului din aer de celelalte […]
Etichetă: concentratoare de oxigen
Aparatură medicală donată de Mitropolia Banatului Spitalului C.F.R.
Luni, Înaltpreasfințitul Părinte Ioan, Arhiepiscopul Timișoarei și Mitropolitul Banatului, a făcut un gest creștinesc și a dat o mână de ajutor Spitalului C.F.R. din Timișoara. La solicitarea unității medicale, Mitropolitul a donat două concentratoare de oxigen, aparate necesare celor care sunt afectați de Covid-19, dar și pacienților cu probleme respiratorii. […]

























