Etichetă: 3 milioane de lei din fonduri europene pentru o nouă grădiniță în Plopi

Administrație

Timișoara atrage peste 7,3 milioane de lei din fonduri europene pentru o nouă grădiniță în Plopi 

Municipiul Timișoara, prin Administrația pentru Sănătate și Educație a Municipiului Timișoara (ASEMT), atrage o nouă finanțare europeană pentru educație. Astăzi a fost semnat contractul de finanțare cu ADR Vest pentru proiectul de amenajare a unei noi grădinițe în cartierul Plopi. Este o investiție care va crea locuri suplimentare pentru educația […]