Social

A început o nouă campanie de dezinsecție la Timișoara

O nouă campanie de dezinsecție are loc la Timișoara, în perioada 5 – 16 iulie, anunță autoritățile locale.

Echipele vor acționa terestru între orele 23:30 și 5:00, dar și aerian, în intervalele orare 5:30 – 9:00 și 18:00 – 21:00. Substanțele folosite pentru combaterea țânțarilor și a larvelor sunt avizate de Ministerul Sănătății și nu afectează oamenii sau animalele de companie.

Apicultorilor, însă, li se recomandă să scoată albinele în afara ariei de stropire.

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*