Primăria comunei Giroc organizează colectarea resturilor vegetale (crengi, vrejuri de la legume, lăstari de viță de vie, arbuști), rezultate din cosmetizare și tăiere, în perioada 2 noiembrie – 20 noiembrie.
Până în data de 1 noiembrie, resturile vegetale legate în snopi vor fi depozitate la limita proprietății (lângă drum).
Reprezentanții Primăriei Giroc menționează că utilajele vor trece o singură dată pe stradă.
În situaţii excepţionale (condiţii meteo etc.) programul poate fi modificat.























