Cel care a ocupat funcția de vicepreședinte al clubului care activează în Liga I, Radu Birlică, a fost numit în funcția supremă a acestuia. Birlică este noul președinte al alb-violeților.
Birlică a fost numit pe acest post, după ce președintele în exercițiu, Sorin Drăgoi, și-a înaintat demisia.
În aceste condiții, noua componență a Consiliului Directoreste următoarea:
1. Sorin Drăgoi – Președinte;
2. Viorel Boiț – Vicepreședinte;
3. Grigore Grigoroiu – reprezentant CLT;
4. Iosim Radovan – reprezentant CJT;
5. Dănuț Șoșdean – reprezentant UPT;
6. Virgil Tornoreanu – om de afaceri, sponsor;
7. Radu Birlică – membru de drept ca Președinte Club.























