În perioada 18–20 iunie, reprezentanții Camerei de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş, au desfășurat o serie de întâlniri de lucru la București, dedicate consolidării parteneriatelor existente și pregătirii unor noi acțiuni pentru mediul de afaceri timișean.
Discuțiile cu reprezentanții CEARO, TIAD, Transgaz, CEC Bank și KOBER au vizat oportunități de colaborare internațională, organizarea Forumurilor de Afaceri România–China și România–Turcia precum și dezvoltarea unor proiecte comune pentru companiile din județul Timiș.
Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Timiş continuă să faciliteze accesul mediului de afaceri la parteneriate, piețe noi și soluții concrete de dezvoltare.























