Lucrările la prima bază sportivă care se construiește după Revoluție în Timișoara sunt blocate, a anunțat, joi, viceprimarul Cosmin Tabără.
Liberalul invocă neseriozitatea constructorului care ar fi trebuit să finalizeze șantierul de pe strada Costică Rădulescu nr. 6, în apropierea stadionului „Dan Păltinișanu”, încă din vara anului trecut.
La această dată, lucrările la baza sportivă sunt gata în proporție de doar 60%. Investiția de aproximativ șase milioane de lei este realizată de Guvern, prin Compania Națională de Investiții (CNI).
Proiectul prevede un teren de sport standard, nocturnă și tribune pentru 500 de spectatori, precum și un teren mai mic pentru minifotbal, baschet sau handbal.























