Autoritățile locale din Jebel au dat asigurări că vor face demersuri pentru a deschide un dispensar modern în comună.
Clădirea a fost ridicată până la roșu, însă așa a rămas de ani de zile.
Potrivit reprezentanților primăriei, în prezent se lucrează la intabularea Dispensarului din comuna Jebel, faza de execuție, urmând a se solicita la CNI fonduri pentru finalizarea și dotarea lui.























