Social

Invitați de seamă la Aeroportul Internațional, cu prilejul Timișoara Cities Summit 2025

Oaspeți de seamă au trecut pragul Aeroportului Internațional „Traian Vuia” din Timișoara cu ocazia Timișoara Cities Summit 2025.

Poarta aeriană a vestului de țară a primit personalități de marcă, primari și lideri urbani din țări membre UE și din țări candidate. Președintele României, Nicușor Dan, a fost invitatul special al evenimentului, în prima vizită prezidențială la Timișoara.

A fost o bucurie să-i primim sau să-i conducem la plecare pe invitații aleși, pentru că știm cât e de importantă este prima impresie, dar mai ales ultima. Câțiva dintre oaspeții au lăsat impresii, au lăudat ospitalitatea bănățenilor, au apreciat spiritul orașului care a dat un exemplu de luptă penru democrație. Mulțumim pentru gestul de a lăsa mesaje cordiale: Gergely Szilveszter Karácsony, primar al Budapestei, André Sobczak, Secretar General Eurocities, Ihor Prokopchuk, Ambasador Extraordinar și Plenipotențiar al Ucrainei în România„, au transmis reprezentantii Aeroportului International Traian Vuia.


Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*